11 czerwca 2023r. odbył się Piknik Rodzinny „Smaki Dzieciństwa” zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Padwi Narodowej wspólnie ze Szkołą Podstawową, Przedszkolem „Nasze Smyki”, Przedszkolem ”Promyczek” oraz Kołem Gospodyń Wiejskich w Padwi Narodowej. Piknik rozpoczął się przywitaniem wszystkich przez wójta gminy Pana Roberta Plutę, Posła na Sejm RP Pana Fryderyka Kapinosa oraz Dyrektorów wszystkich placówek które były organizatorami. Następnie wystąpiły cztery grupy Przedszkolaków z Przedszkola Promyczek oraz Nasze Smyki. Po przedszkolakach na scenie wystąpiły dwie grupy szkolne z klasy 0 ze Szkoły Podstawowej w Padwi Narodowej prezentując układ taneczny. Kolejno wystąpiły dzieci biorące udział w zajęciach artystycznych: tanecznych oraz wokalnych w Gminnym Ośrodku Kultury: Grupa tańca nowoczesnego Flash prowadzona przez Panią Katarzynę Kowalską, grupa wokalna Nowe Brzmienie prowadzona przez Panią Wiolettę Jasińską i grupa tańca towarzyskiego prowadzona przez Panią Izabelę Łukaszek. W międzyczasie na scenie wystąpili Mistrzowie Polski w tańcu towarzyskim: Alicja Potoczna oraz Gabriel Krakowski. Po występach dzieci i młodzieży obok sceny pojawił się animator z firmy Passio Poland Mateusz Mokrzycki, który poprowadził różnego rodzaju zabawy i konkursy dla dzieci z nagrodami. Na Pikniku był także szczudlarz, który skręcał dla wszystkich dzieci, zwierzątka z balonów.  Dzieci mogły do woli korzystać z dmuchanych zjeżdżalni, eurobungee, trampoliny, fotobudki, malowania twarzy, skręcanych balonów. Wszystkie zapewnione atrakcje były darmowe. Swoje stoisko wystawili modelarze z Aeroklubu tuszowskiego, którzy własnoręcznie wykonują modele różnego typu samolotów. Pokazali złożone przez siebie modele i opowiedzieli o swoim hobby.  Na Pikniku nie zabrakło Pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Padwi Narodowej które przygotowały dla wszystkich pyszny poczęstunek przywołujący smaki dzieciństwa a wśród nich: gofry, andruty, szyszki, lemoniadę, popcorn i wiele innych.  Na naszym Pikniku pojawiły się także służby mundurowe: mielecka policja, przy których stoisku można było zobaczyć radiowóz od środka, motocykle policyjne, dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o zawodzie policjanta a także posłuchać jak należy bezpiecznie zachować się w ruchu drogowym.  Swoim wozem strażackim przyjechali do nas także strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Padwi Narodowej. Każde dziecko mogło zobaczyć jak wygląda samochód gaśniczy oraz zobaczyć pokazy strażackie. Piknik nie odbył by się bez środków od sponsorów: Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania  Problemów Alkoholowych oraz środków Funduszu Sprawiedliwości którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.