W dniach 3-4.06.2023 roku na Zabrze Dance Festival, odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski/Polish Open Championships PTT w tańcu towarzyskim. Na tym międzynarodowymturnieju Alicja Potoczna i Gabriel Krakowski reprezentujący Centrum Tańca Gala Mielec wywalczyli zaszczytne tytuły.
W sobotę 3.06 tańcząc w kategorii do lat 14 w stylu latynoamerykańskim otrzymali 3 miejsce, tym samym zdobywając tytuł II Vice-Mistrzów Polski.
W tym stylu na parkiecie mogliśmy zobaczyć ich w cha-chy, sambie, rumbie, paso doble i jive. Tego samego dnia startowali również w kategorii do lat 14-stu w tańcach w stylu standardowym, gdzie uplasowali się ostatecznie na 4 miejscu prezentując na parkiecie walca angielskiego, tango, walca wiedeńskiego, foxtrota oraz quickstepa. Uzyskany wynik jest bardzo satysfakcjonujący i obiecujący, gdyż w turnieju brało udział 14 i 11 najlepszych par z całej Polski. W niedzielę 4.06 nasi tancerze wzięli udział w Kombinacji 10 tańców w kategorii do lat 14, gdzie zaprezentowali zarówno 5 tańców standardowych jak i 5 tańców latynoamerykańskich. Wywalczyli w pięknym stylu 2 miejsce i tym samym otrzymali tytuł
Vice-Mistrzów Polski Otwartych Mistrzostw Polski PTT 2023 w Zabrzu. Alicja i Gabriel przygotowywali się do tej rywalizacji przez cały rok, sumiennie trenując pod okiem swoich trenerów z Centrum Tańca Gala Mielec: Mariusza Sosińskiego, Izabeli Łukaszek oraz Damiana Ortyla. Uczestniczyli w szkoleniach i campach z najlepszymi szkoleniowcami z całej Polski. Para w tym roku brała wielokrotnie udział w Grand Prix Polski:
Grand Prix Polski PTT w 10 tańcach w Lublinie – 1 miejsce w kat. 12-13 lat.
Cracow Dance Festival Grand Prix Polski – 2 miejsce w stylu standardowym i w stylu latynoamerykańskim w kat. 12-13 lat. Festival Tańca Halinów Grand Prix Polski – 1 miejsce w stylu latynoamerykańskim w kat. 12-13 lat. Wytańczyli także podwójny tytuł Vice-Mistrzów Okręgu Małopolskiego na Otwartych Mistrzostwach Okręgu Małopolskiego w Wieliczce w stylu latynoamerykańskim i standardowym. Wymienione osiągnięcia pary są powodem do dumy dla trenerów i rodziców oraz nagrodą dla tancerzy za pracę nad sobą, wymagające treningi i wiele wyrzeczeń, które są nieodłącznym elementem życia tancerza.

Alicja i Gabriel to młodzi sportowcy, którzy w swoim życiu osiągnęli już naprawdę dużo, a mogą osiągnąć jeszcze więcej. Przypomnijmy, że rok temu w Zabrzu zdobyli podwójny tytuł Vice-Mistrzów w stylach i tytuł Mistrzów Polski w kombinacji tańców do lat 12 oraz drugi rok z rzędu są Mistrzami Okręgu Podkarpackiego w obu stylach tanecznych.
Wakacyjny czas będzie dla nich nie tylko czasem odpoczynku, ale także czasem przygotowań do nowego sezonu, poprzez uczestnictwo w letnich obozach tanecznych. Rodzice i tancerze kierują serdeczne podziękowania dla trenerów, szkoleniowców i kibiców, którzy towarzyszą im, w tej często trudnej i pracowitej drodze dając rady, naukę i wsparcie w dążeniu do wyznaczonych celów.