18 lutego 2023 r. na Sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Padwi Narodowej odbył się Bal Związku Emerytów i Rencistów, w którym wzięli udział członkowie Kół Emerytów działających na terenie naszej gminy a także sąsiedniej gminy Baranów Sandomierski. Na wstępie wszystkich serdecznie powitały Przewodnicząca Związku – Pani Janina Pokutecka oraz Pani Krystyna Wilk. Specjalnymi gośćmi byli Wójt Gminy – Pan Robert Pluta, Wiceminister Sprawiedliwości – Pan Marcin Warchoł, Sekretarz Gminy – Pani Małgorzata Brożyna i Skarbnik Gminy – Pani Joanna Skopińska – Mycek, którzy złożyli wszystkim najlepsze życzenia oraz wręczyli podziękowanie na ręce Przewodniczącej ZEIR Pani Janinie Pokuteckiej. Na stołach nie brakowało pysznego jedzenia, a o oprawę muzyczną zadbał tego dnia zespół „Kazki Band”, który serwował przybyłym seniorom utwory „pod nóżkę”. Parkiet bardzo szybko się zapełnił i wszyscy bawili się wyśmienicie.