Z PRZYKROŚCIĄ ZAWIADAMIAMY ŻE W BIEŻĄCYM ROKU ZE WZGLĘDU NA BEZPIECZEŃSTWO MIESZKAŃCÓW DOŻYNKI GMINNE ORAZ GMINNE ŚWIĘTO ZIEMNIAKA SĄ ODWOŁANE.

Ze względu na epidemię związaną z zagrożeniem koronawirusem SARS-CoV-2 i zakazem dotyczącym organizacji imprez masowych oraz organizowaniem zgromadzeń publicznych, zaplanowane na 15 sierpnia 2020 r. Dożynki Gminne nie odbędą się.

Także coroczne Gminne Święto Ziemniaka organizowane w miesiącu wrześniu w roku bieżącym się nie odbędzie.

Gmina Padew Narodowa nie zapomina o swoim rolniczym rodowodzie, dlatego dziękując rolnikom za żniwa organizuje co roku tradycyjne Dożynki oraz Gminne Święto Ziemniaka. Dla mieszkańców, którzy mieszkają na wsi od pokoleń to stałe i nieodzowne punkty w kalendarzu wydarzeń.

Dbając jednak o zdrowie i bezpieczeństwo Mieszkańców, zdecydowaliśmy się odwołać tegoroczne imprezy, na które już dziś serdecznie zapraszamy w 2021 roku. Mamy nadzieję, że jak zawsze, będzie barwnie, radośnie i z ludowym przytupem.

Dodajmy, że wszystkie zespoły, które miały brać udział w tegorocznych Dożynkach i Święcie Ziemniaka zostały zakontraktowane na rok przyszły.