16 czerwca br. na terenach sportowych Szkoły Podstawowej w Padwi Narodowej przeprowadzone zostały zawody sportowo-pożarnicze, w których wystartowało 21 drużyn z jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy, w tym 7 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych oraz 3 Dziecięce Drużyny Pożarnicze. Startujące jednostki rywalizowały w czterech kategoriach:

– grupa C (kobiety),

– grupa A (mężczyźni),

– grupa młodzieżowych drużyn pożarniczych – dziewcząt i chłopców.

Organizatorem zawodów był Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz Wójt Gminy Padew Narodowa. Nad przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska powołana przez Komendanta Powiatowego PSP w Mielcu, której przewodniczył mł. bryg. Bartłomiej Bieniek. W trakcie zawodów mieliśmy także ogromną przyjemność oglądania Dziecięcych Drużyn Pożarniczych z OSP Babule, Przykop i Wojków. Sam fakt, że duch pożarnictwa jest tak popularny już wśród najmłodszych pozwala z nadzieją patrzyć w przyszłość. Podczas ceremonii rozpoczęcia zawodów meldunek o gotowości drużyn do zawodów przyjął Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Padwi Narodowej druh Janusz Bik a oficjalnego otwarcia zawodów dokonał Wójt Gminy Padew Narodowa Pan Robert Pluta. Zawody sportowo-pożarnicze to jeden z ważniejszych elementów szkolenia pożarniczego strażaków. Jak co roku strażacy mieli okazję rywalizacji w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej i ćwiczeniu bojowym. Wszystkie drużyny zaprezentowały bardzo wysoki poziom szkolenia a najlepsi będą mieli możliwość reprezentowania naszej gminy w zawodach na szczeblu powiatowym. Poniżej przedstawiamy wyniki, jakie osiągnęły drużyny w klasyfikacji generalnej:

GRUPA C:

1 miejsce – OSP Padew Narodowa – 130 pkt

2 miejsce – OSP Wojków – 170 pkt

GRUPA A:

1 miejsce – OSP Piechoty – 101 pkt

2 miejsce – OSP Zarównie – 105 pkt

3 miejsce – OSP Padew Narodowa – 112 pkt

MDP DZIEWCZĄT:

1 miejsce – OSP Padew Narodowa – 919 pkt

2 miejsce – OSP Wojków – 918 pkt

MDP CHŁOPCÓW:

1 miejsce – OSP Padew Narodowa – 1005 pkt

2 miejsce – OSP Domacyny – 962 pkt

3 miejsce – OSP Kębłów – 929 pkt

4 miejsce – OSP Przykop – 860 pkt

5 miejsce – OSP Wojków – 793 pkt

Najlepsze drużyny w poszczególnych kategoriach otrzymały nagrody i puchary a pozostałe drużyny okolicznościowe dyplomy. Najmłodszy uczestnik i najmłodsza uczestniczka zawodów zostali nagrodzeni maskotkami. Wszystkie dzieci z Dziecięcych Drużyn Pożarniczych otrzymały medale i słodkości. Sponsorem wszystkich wyżej wymienionych nagród oraz upominków była Gmina Padew Narodowa a o smakołyki dla najmłodszych zatroszczył się Przewodniczący Rady Gminy. Składamy podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do sprawnego przeprowadzenia zawodów, naczelnikom i prezesom jednostek OSP przygotowujących drużyny uczestniczące w zawodach, a zwłaszcza opiekunom Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Rywalizację zawodów licznie obserwowali mieszkańcy naszej gminy, którym bardzo dziękujemy zarówno za obecność jak i doping i zapraszamy gorąco do kibicowania drużynom OSP za rok. Prowadzącym zawody był Komendant Gminny ZOSP RP w Padwi Narodowej Piotr Kędzior. Gratulujemy zwycięzcom a wszystkim obecnym dziękujemy za przybycie.

Poniżej można zobaczyć fotorelację z zawodów.

fot. Małgorzata Wojdyła

zdjecia z drona – Mateusz Kmuk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *