Alicja Potoczna i Gabriel Krakowski reprezentanci Centrum Tańca Gala w Mielcu w ubiegły weekend wzięli udział w międzynarodowym turnieju tańca The Open World w Blackpool – miasteczku położonym nad Morzem Irlandzkim w Anglii. Pierwsze zmagania pary w tańcach w stylu standardowym odbyły się w sobotę 11 maja. Podczas startów konkurowali z parami z całego świata m.in. z Chin, Tajwanu, Australii, USA, Anglii, Łotwy, Ukrainy, Irlandii, Niemiec, Szwecji i Mołdawii. Rywalizacja zaczęła się od ćwierćfinału poprzez półfinał i ostatecznie para znalazła się w finale w kategorii The Open Worlds Ballroom Under 14 zajmując 6 miejsce i otrzymując tytuł finalisty. W tańcach standardowych para zaprezentowała się w walcu angielskim, w tangu, foxtrocie i quickstepie. Również w sobotę 11.05 ogromnym sukcesem tancerze Gali Mielec zakończyli rywalizację w kategorii The Open Worlds Under 14 Quickstep Challenge gdzie znaleźli się na podium zajmując 3 miejsce wśród par z całego świata. To jak dotąd jedyna para taneczna z naszego regionu, która ma na swoim tak szczególne osiągnięcia taneczne na światowym poziomie. Turniej odbywał się w miejscu z bogatą historią i tradycją  taneczną w The Blackpool Tower.

Rywalizacja w tańcach w stylu latynoamerykańskim rozgrywała się następnego dnia -12 maja. Brali w niej udział tancerze m.in. z Irlandii, Chin, Australii, Niemiec, Anglii, USA, Łotwy, Szwecji i Mołdawii. W kategorii The Open Worlds Under 14 Latin nasi tancerze zatańczyli w ćwierćfinale prezentując cha che, sambę, rumbę i jiva. W kategorii The Open Worlds Under 14 Cha Cha Cha Challenge wytańczyli finał i uplasowali się na 6 miejscu. To był niezwykle udany weekend, który przejdzie do historii Centrum Tańca Gala Mielec i otworzy nowe możliwości przed kolejnymi tancerzami, którzy tak jak Alicja i Gabriel dzięki ciężkiej pracy, treningom i swoim trenerom mogą spełniać swoje marzenia i odnosić sukcesy na światowych parkietach.

Wyjazd do Anglii był dla tancerzy niesamowitym przeżyciem, tym bardziej, że mogli sprawdzić swoje umiejętności, które zostały dostrzeżone i docenione co zobaczyliśmy w ostatecznych wynikach pary. Osiągnięte sukcesy są dla nich motorem i motywacją do dalszego rozwoju i utwierdzają ich w przekonaniu, że pasja do tańca i ciężka praca daje efekty. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *