W ubiegłą niedzielę dnia 5 maja 2024 na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Ignacego Łukaszewicza w Padwi Narodowej odbyło się wydarzenie kulturalne „Opowiem Ci o Sprawiedliwych”, które ma na celu promocję i obronę dobrego imienia polskich Sprawiedliwych, w tym szczególnie Błogosławionej Rodziny Ulmów z Markowej, która została brutalnie rozstrzelana przez Niemców 24 marca 1944 roku. Józef, Wiktoria oraz ich siedmioro dzieci – w tym jedno nienarodzone – ponieśli śmierć za ukrywanie i pomoc ludności żydowskiej w czasie Holocaustu.
Wydarzenie rozpoczęła projekcja filmu „Sprawiedliwi z Markowej” w ramach „Festiwalu Psalmów Dawidowych”. Następnie odbyło się spotkanie autorskie z ks. Pawłem Tołpą – współautorem książki „Błogosławiony Józef Ulma. Opowieść pisana życiem.”, a także prezentacja wystawy „Rodzina Ulmów. Honorując Sprawiedliwych” prezentowanej m.in. na Papieskim Uniwersytecie Urbaniana w Watykanie. Na zakończenie wszyscy przybyli mieli okazję na zamienienie kilku słów z autorem jak i nabycia wyżej wymienionej książki.
Organizatorem wydarzenia była Fundacja im. Rodziny Ulmów SOAR. Dziękujemy wszystkim za przybycie a poniżej można zobaczyć fotorelację z tego wydarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *