W hali sportowej Szkoły Podstawowej w Padwi Narodowej odbyły się X Gminne obchody Dnia Kobiet. Tak jak co roku, była to okazja do złożenia życzeń i podziękowań na ręce najbardziej aktywnych mieszkanek naszej gminy. Na spotkanie zostały zaproszone panie ze wszystkich Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Padew Narodowa oraz zaprzyjaźnionego KGW ze Złotnik w gminie Gawłuszowice. Zaproszone zostały również panie z zakładów pracy działających w naszej gminie. W sumie na obiektach sportowych w Szkole Podstawowej gościliśmy ponad 260 kobiet. Spotkanie poprowadzili Pan Robert Pluta – Wójt Gminy oraz Pan Janusz Bik – Przewodniczący Rady Gminy. Obecni byli także: Pani Elżbieta Burkiewicz – poseł na Sejm RP, Pan Jan Tarapata – radny do Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Pan Sławomir Majka – Wiceprzewodniczący Rady Gminy, Pani Joanna Skopińska–Mycek – Skarbnik Gminy, Pani Anna Wiącek – Honorowy Obywatel Gminy Padew Narodowa oraz inni znamienici goście. Nie zabrakło podziękowań za pracę zaproszonych Pań na rzecz rozwoju Gminy, poświęcenie i zaangażowanie
w takie imprezy jak n.p. Dożynki Gminne i Gminne Święto Ziemniaka. Tradycyjne czerwone róże, lampka szampana i tort były miłym załącznikiem do serdecznych słów skierowanych do kobiet przez Pana Wójta i Pana Przewodniczącego. Zwyczajem stało się, że święto wszystkich Pań uczczone jest specjalnym koncertem. W tym roku na specjalnie zbudowanej scenie swój recital miał Tomasz Stockinger – aktor znany z filmu „Znachor” czy dr. Lubicz z telenoweli „Klan”. Zachwycił on publiczność autorskim programem „Melodią wracasz do mnie”. Piosenki wykonywane przez aktora są świetnym przykładem na to, że zarówno tekst, jak i muzyka to cudownie dobrani partnerzy tworzący wspaniałą całość. Recital nie
zawierał ani jednej piosenki, w której tekst byłby banalny albo mówił o niczym. Wszystkie teksty w sposób bardzo poetycki poruszają to, co w nas jest najważniejsze, od miłości począwszy, przez zdobywanie mądrości życiowej a na żartach kończąc. Podczas recitalu nad dźwiękiem i światłem czuwali niezastąpieni:
Jakub Wojdyła oraz Damian Kozioł, plakat wykonała Żaneta Podolak a zdjęcia Małgorzata Wojdyła. Dzięki dofinansowaniu naszej imprezy przez Lokalną Grupę Działania „PROWENT” na specjalnie przygotowanych stołach królowały przeróżne ciasta, babki, rurki z kremem oraz swojskie i tradycyjne wypieki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *