W minioną sobotę w naszej gminie miały miejsce obchody 105-tej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości rozpoczęła msza św. w kościele pod wezwaniem Św. Bartłomieja. Następnie nastąpił uroczysty przemarsz pod pomnik grunwaldzki, gdzie wszyscy zebrani odśpiewali hymn a delegacje jednostek organizacyjnych naszej gminy złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem. Korzystając z okazji chciałem serdecznie podziękować naszym młodym muzykom którzy po raz pierwszy swoją grą na werblach nadali blasku tegorocznym obchodom Święta Niepodległości. Dziękujemy Amandzie Burghardt, Roksanie Nawrot, Konradowi Krempie oraz Adrianowi Pyzińskiemu. Mamy nadzieję, że nasi młodzi perkusiści będą jeszcze nie raz prezentować się przed szerszą publicznością.

Po części oficjalnej uroczystości przeniosły się do sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie miał miejsce koncert niepodległościowy z udziałem padewskiego chóru „Pasjonata” oraz chóru „Melodia” z Mielca przy akompaniamencie kwintetu smyczkowego z Mieleckiej Szkoły Muzycznej. Nad całością jako dyrygent czuwał Pan Maciej Fijałkowski.

Serdecznie dziękujemy wspaniałym chórzystom oraz muzykom za wspaniały koncert a wszystkim obecnym za przybycie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *