W sobotę 21.10.2023 odbyły się Mistrzostwa Polski PTT w tańcach standardowych w Zielonej Górze. Klub taneczny Gala z Mielca reprezentowali Alicja Potoczna i Gabriel Krakowski którzy w niesamowitym stylu wytańczyli tytuł Mistrzów Polski w kategorii 12-13 lat Open ST.

Młodzi tancerze rywalizowali najlepszymi parami z całego kraju wyprzedzając reprezentantów m.in.: Szczecina, Warszawy, Krakowa, Lublina, Łodzi , Leszna, Tarnowa, Kamiennej Góry, Głogowa czy Wodzisławia Śl.

Prezentowali na parkiecie 5 tańców standardowych: walc angielski, tango, walc wiedeński, fokstrot, quickstep. Rywalizacja odbywała się w trzech etapach turnieju: ćwierćfinał, półfinał oraz finał gdzie kolejno odpadały pary które nie zaklasyfikowały się do dalszej części turnieju. Łącznie było to aż 15 prezentacji swoich umiejętności, pokaz niebywałej formy fizycznej i psychicznej z którą musieli mierzyć się tancerze na parkiecie. 

Alicja i Gabriel przygotowywali się do tego turnieju przez cały rok sumiennie trenując  pod okiem trenera z Centrum Tańca Gala Mielec: Mariusza Sosińskiego. Uczestniczyli w szkoleniach i campach z najlepszymi szkoleniowcami z całej Polski.

Są to młodzi sportowcy z wyjątkowymi sukcesami poprzedzonymi ogromną ilością treningów, poświęcenia czasu i dążeniem do wyznaczonych celów. 

Wywalczony tytuł Mistrzów Polski w tańcach standardowych to nie koniec ich zmagań ponieważ przed Alicja i Gabrielem jeszcze Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego ( 4.11 – Łańcut), Mistrzostwa Polski w tańcach latynoamerykańskich ( 18.11 – Warszawa) oraz Mistrzostwa Polski w Kombinacji 10 tańców ( 25.11 – Kraków).

Alicja i Gabriel nie mają dużo czasu na odpoczynek. Nie zwalniają  tempa i dalej będą ciężko trenować do nadchodzących turniejów gdzie dadzą z siebie wszystko.

Tancerze kierują serdeczne podziękowania dla rodziców, trenerów, szkoleniowców, kibiców oraz wszystkich którzy wspierają i towarzyszą im, w tej często trudnej i pracowitej drodze. Łączą oni treningi z codzienną nauką i obowiązkami co nie byłoby możliwe bez udziału tych wszystkich osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *