Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w 15. jubileuszowej edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastyczno–Teatralnego „KUKŁY”. Jest to największa na Podkarpaciu impreza związana z szeroko pojętym teatrem lalek mająca na celu przybliżenie dzieciom i młodzieży tego wciąż fascynującego rodzaju sztuki.

Zadaniem uczestników jest wykonanie własnej lalki teatralnej (kukły, pacynki, marionetki lub jawajki) lub maski. Zachęcamy również do tworzenia nowatorskich konstrukcji teatru formy. W tym roku temat konkursu to: postacie z literatury światowej i filmu.

Wszystkie prace są oceniane przez profesjonalne jury (artyści-plastycy, aktorzy-lalkarze, scenografowie), które wyłoni zwycięzców. Przed wręczeniem nagród odbywa się corocznie huczna „Parada Kukieł”, czyli happening uliczny prezentujący kolorową twórczość dzieci i młodzieży. W paradzie biorą udział wszystkie osoby, które wcześniej nadesłały swoje prace oraz zaproszeni goście.

Prosimy o wysyłanie podpisanych prac – lalek i masek (imię i nazwisko, wiek, placówka, opiekun, tytuł pracy, telefon kontaktowy) najpóźniej do 12 października 2023 roku na adres:

Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Krasnem

36-007 Krasne 743

Tel. 17 230 03 47

konkurskukly@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *