Tradycyjnie w drugą niedzielę września przypadało „Święto ziemniaka”, które cieszyło się dużą popularnością wśród mieszkańców naszej gminy i nie tylko. Ponieważ sytuacja pandemiczna nie pozwoliła nam na zorganizowanie tak wielkiego święta postanowiliśmy zorganizować coś podobnego o mniejszej skali z naciskiem na większą zabawę dla dzieci. Przy pomocy czterech Kół Gospodyń Wiejskich z Padwi Narodowej, Rożniat, Domacyn oraz Zadusznik zorganizowaliśmy „Piknik – Pożegnanie lata” połączony z wieloma atrakcjami na scenie oraz w strefie zabaw dla dzieci. Dodatkowo była możliwość zaszczepienia się przeciw Covid -19. Sygnał do rozpoczęcia uroczystości dali: Wójt Pan Roberta Pluta wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Panem Januszem Bikiem oraz przedstawicielkami Kół Gospodyń paniami: Magdaleną Burghardt, Barbarą Paterak, Marzeną Bik oraz Edytą Kielek. Po uroczystym otwarciu na scenie pojawiła się Młodzieżowa Orkiestra Gminy Przecław, która wykonała kilkanaście szlagierów z ostatnich lat. Po koncercie obok sceny – zabawy z dziećmi prowadziła firma ewentowa „Alternatywa” z Mielca. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę oraz dodatkowo talon na słodycze do wykorzystania w strefie atrakcji dla dzieci. Zabawy cieszyły się wielką popularnością. Po ich zakończeniu Pan Wójt Gminy wraz z Przewodniczącym Rady Gminy zaprosili na scenę sołtysów z naszej gminy, kierownika Dziennego Domu „Senior Wigor”, Przewodniczącą Związku Emerytów i Rencistów oraz dyrektora Gok-u aby im podziękować za wkład włożony w rozwój gminy Padew Narodowa i lokalnej społeczności wręczając na pamiątkę piękne statuetki. Po tej miłej uroczystości na scenie prezentował się wieloosobowy zespól reagge „GUN JAH” z Tarnobrzega a następnie do tańca zaprosił młody zespół muzyczny „Buenos”. Zabawa ta była pierwszą od dwóch lat po ciężkim okrasie pandemicznym i cieszyła się bardzo dużą frekwencją mieszkańców gminy oraz okolicznych miejscowości. Tłok na parkiecie / sołtys wsi Padew Narodowa pochwalił się nowo zakupioną podłogą do tańczenia/ pokazał jak bardzo brakowało mieszkańcom tej formy rozrywki. Obok sceny pod żółtym namiotem panie z w/w kół, Panie serwowały przepyszne smakołyki własnoręcznie przygotowane z produktów z naszego regionu. Nie brakowało jadła ani nalewek. Z wojskowego kotła serwowane były gorące dania takie jak: szlachecki bigos, wojskowa grochówkę, flaczki oraz zupa gulaszowa. Posmakować też można było wyśmienitych pierogów w różnych smakach oraz smacznych ciast. Dzieci do zabawy miały przygotowaną specjalna strefę z aż dziesięcioma urządzeniami. Strażacy z Padwi Narodowej zaprezentowali możliwości swojego nowego samochodu bojowego. Należy podkreślić, że wszystkie atrakcje oraz degustacje były bezpłatne co było możliwe dzięki dotacji z Urzędu Gminy oraz wymienionych Kół Gospodyń Wiejskich. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację tej wspaniałej imprezy. Według zapewnień Pana Wójta takie imprezy częściej będą organizowane w przyszłości jeżeli wystąpią ku temu odpowiednie warunki.