Już po raz piąty Gmina Padew Narodowa wspiera i organizuje zbiórkę finansową na rzecz osób potrzebujących. Dlatego w najbliższą niedzielę tj.15 sierpnia 2021 r. podczas Koncertu i Gminnego Przeglądu Wieńców Dożynkowych na placu szkolnym w Padwi Narodowej przeprowadzona zostanie zbiórka na rzecz chorej Lenki – Mieszkanki naszej gminy. Liczymy na każdy grosz, dlatego Ci którzy zechcą udzielić wsparcia finansowego rodzinie Lenki by pomóc chorej dziewczynce w walce z chorobą nowotworową będą mogli ofiarować przysłowiową złotówkę wrzucając datek do specjalnej puszki wystawionej w miejscu zbiórki. Lena ma 6 lat i wraz z rodzicami i rodzeństwem mieszka w naszej gminie w miejscowości Babule. W marcu bieżącego roku rodzice Leny usłyszeli diagnozę, która złamała ich serca i zmieniła życie w codzienną walkę o zdrowie swojego dziecka. Ostra białaczka limfoblastyczna to choroba, z którą zmaga się ta sześcioletnia dziewczynka. Lena mimo zaledwie 6 lat, zdążyła doświadczyć już wiele bólu i cierpienia związanego z przyjmowaną chemioterapią, która nie tylko leczy, ale też dotkliwie ingeruje w drobny organizm dziecka. Dziewczynka niełatwo znosi kolejne dawki chemii, ale dzięki rodzicom i bliskim dzielnie walczy o swoje życie, nie zdając sobie do końca sprawy z powagi choroby. Nigdy nie byliśmy obojętni na potrzeby ludzi chorych, potrzebujących pomocy i wsparcia. Również Wy jako Mieszkańcy Gminy Padew Narodowa wielokrotnie okazaliście serce wspierając promowane i organizowane przez nas akcje na rzecz ciężko chorych dzieci. Jesteśmy przekonani, że i tym razem wspólnie podarujemy Malej Lenie „bilet po zdrowie”. Wierzymy w nasze wspólne siły i zaangażowanie bo już wielokrotnie udowodniliśmy, że potrafimy dzielić się z tymi, którzy sami nie śmią wyciągnąć ręki by prosić o pomoc. Dlatego jeszcze raz zwracamy się z prośbą do Mieszkańców Gminy Padew Narodowa o wsparcie w planowanej zbiórce na rzecz chorej dziewczynki. Zebrane środki zostaną przekazane rodzicom małej Leny na jej dalsze leczenie.