W dniu 2 czerwca 2019 r. po raz VII w naszej gminie zorganizowany został Gminny Piknik Rodzinny z okazji Dnia Matki i Dziecka oraz VI  Gminny Przegląd Taneczny Przedszkolaków. Była to  impreza  z mnóstwem atrakcji skierowanych nie tylko do dzieci, ale także do rodziców.   Uroczystość rozpoczęła się przywitaniem gości przez  Wójta Gminy Pana   Roberta Plutę, Przewodniczącego Rady Gminy Pana Janusza Bika oraz Wiceprzewodniczącą Rady Gminy Marzenę Szkotnicką. Po przywitaniu wszystkich przez władze gminy, odbył się VI  Gminny Przegląd Taneczny Przedszkolaków, w którym wzięli udział: Przedszkole „Smyki”, Przedszkole „Promyczek” oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej. Przedszkolaki świetnie radziły sobie na dużej scenie prezentując świetnie dopracowane układy taneczne. Następnie wystąpiły dwie grupy taneczne z zespołu Flash działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury pod okiem Pani Katarzyny Serafin. Po występach młodych tancerzy odbył się pokaz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Padwi Narodowej, w którym strażacy zaprezentowali swoje umiejętności. Można było zobaczyć z bliska nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Po pokazie zostały przeprowadzone liczne konkursy z nagrodami przez Panie animatorki: Magdalenę Kukułkę oraz Katarzynę Muchę. Przygotowano wiele atrakcji w tym: wesołe miasteczko, malowanie twarzy, konkursy z nagrodami a także catering. Głównymi sponsorami tej imprezy byli: Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Rada Sołecka wsi Padew Narodowa. Honorowy patronat nad Piknikiem Rodzinnym objął Wójt Gminy Robert Pluta. Głównymi organizatorami był Gminny Ośrodek Kultury w Padwi Narodowej oraz Stowarzyszenie OMNIBUS.